Author: REVISTA TREND

Para se dritat të fiken, të gjithë janë furnizuar mirë me një rostiçeri që është e preferuara e gjithkujt. Po flasim për kokoshkat. Aroma e tyre e pjekur mbush dhomën dhe zgjon të gjitha shqisat. Për 90 vjet, kokoshka ka qenë ushqimi që na shoqëron kur shkojmë të shohim filma në kinema. “Popcorn dhe kinemaja janë po aq të lidhura në mënyrë të pandashme sa Fred Aster dhe Ginger Rogers dhe për këtë arsye, përfaqësojnë ndoshta binjakët më të mëdhenj në historinë moderne.” i tha CNN komunikësi Paul Dergarabentian. “Është e vështirë të imagjinohet një kombinim më i përsosur dhe…

Read More

FC Barcelona dhe Hansi Flick kanë arritur një marrëveshje që gjermani të bëhet trajner i ekipit deri më 30 qershor 2026. Trajneri ka nënshkruar një kontratë në zyrat e klubit të shoqëruar nga presidenti i FC Barcelona Joan Laporta. Duke sjellë Hansi Flick si trajner, FC Barcelona ka zgjedhur një njeri të guximshëm, i cili ka pasur sukses të madh në nivel klubesh dhe ndërkombëtare.

Read More

Egla Ceno e pyetur nëse është thirrur për gjyq nga Saimir Kodra, tregon se jo. Egla bën me dije se është gati dhe po konsultohet me avokaten e saj. “Akoma nuk kam një thirrje për këtë, nëse do vijë, do jem gati. Jam duke u folur me avokaten aktualisht. Jam munduar të mos e shtyj atë urë aty brenda, mënyra sesi u përdor për lojë, sinqerisht nuk më frigonte, por me jepte ankth. Gjeja më e rëndësishme, emocioni më i fortë te unë ka qenë mami në shtëpi, a po mendonte që do fusnin në burg. Më tha a do…

Read More

Heidi Baci prej mbarimit të BBV 3 nuk është bërë e gjallë në rrjetet sociale. Dhe sot ajo na e zbuloi arsyen. Për shkak të një problemi që kam me sytë, kam qëndruar larg, thotë Heidi, në një video në Instastory, ndërsa i falënderon të gjithë për mbështetje. “Doja t’ju falënderoja të gjithëve për mbështetjen, e vlerësoj shumë. Këto ditë kam pasur ca probleme shëndetësore me sytë ndaj nuk kam postuar gjë. I kam pak të rënduar sytë, ndonjë infeksion, stresi nuk e di. Por kjo është arsyeja. Doja t’ju falënderoja të gjithëve. Ju dua shumë. Zhdukja ime është vetëm…

Read More

Këngëtari Majk Kaveli ka reaguar pas aludimeve në rrjet se ky i fundit ka nisur një romancë me Xhensila Myrtezajn. Gjithçka nisi nga një Instastory që Majk ndau me video të këngëtares ku shfaqej duke kërcyer. Por Majk sqaron se videon e ka ndarë pasi në sfond kishte këngën e tij dhe nuk ka asgjë përtej kësaj. “Për të gjitha portalet që e kanë keqkuptuar, kjo është video që e kam postuar pasi dëgjova këngën time në sfond”, shkruan këngëtari.

Read More

Ndarja Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt është kthyer në qendër të vëmendjen ditëve të fundit, pasi aktori publikoi një këngë që i dedikohej ish-gruas. Të shumta kanë qenë aludimet se çdo rresht i këngës tregon më tepër për krizën në martesën e tyre, ndërsa Bes Kallaku po përflitet se ka nisur një lidhje të re. Ndërkohë miku i tij, shkoku i ngushtë Kristian Boçi përmes një postimi në Instastory, shkruan: “Mosmirënjohja! Më vjen keq vëllai im po më beso ke shpëtuar një herë e mirë nga qoftë largu. Ta pata thënë brother Bes Kallaku”.

Read More

Një sulm ajror nga Izraeli shkaktoi një zjarr masiv në Rafah duke vrarë 45 njerëz. Imazhet e fëmijëve të djegur shkaktuan një zemërim global. Udhëheqësit globalë po vënë në rrezik bisedimet për armëpushimin. Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thanë se shënjestruan militantë të lartë të Hamasit por bombardimet prekën tendat ku ishin vendosur njerëzit për t’i shpëtuar luftës dhe spitalin fushor aty pranë. Ministria e shëndetësisë në zonën e kontrolluar nga Hamasi tha se rreth gjysma e të vdekurve ishin gra, fëmijë dhe të moshuar. Fëmijët zbathur enden rreth rrënojave, ndërsa kërkimet për të vdekurit vazhdojnë. Kryeministri izraelit, Benjamin…

Read More

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet konfirmojnë se rreziqet shëndetësore që i kanosen njeriut nga konsumi i ushqimeve të prekura nga mizat, janë të mëdha. Mizat mund të transferojnë shumë sëmundje ngjitëse siç janë kolera, tifoja dhe disenteria. Një mizë e vetme mban plot 200 lloje të ndryshme bakteresh të dëmshme. Mjafton që miza të prekë një herë ushqimin, dëmi është i pakthyeshëm. Mizat përmbajnë mijëra qime të holla. Aty mund të futen bakteret e ndryshme të cilat transferohen mjaft lehtë tek ushqimi i njeriut. Ekspertët thonë…

Read More

Prej disa ditësh aktori Bes Kallaku po përflitet për një romancë me një nga ish-konkurrentet e Përputhen, Çiljeta Kormuzi. Thashethemet u ndezën më shumë pasi Çiljeta postoi një foto në Instagram me Besin, pasi një shoqe e kishte uruar. Sot ka ardhur edhe reagimi i parë nga Besi. “Ajo është menaxherja e Mandit të Nishtullës. Kemi rastisur në koncert së bashku me Mandin dhe me të në Bruksel. As nuk kam pikën e lidhjes me të! Më mbani larg këtyre lajmeve të stisura, ju lutem. Kam të tjera prioritete në jetë. Faleminderit!”, tha Besi për Anabel.

Read More

Ish-banorja e BBVIP, Sara Gjordeni ka folur së fundmi për jetën e saj private dhe planet për një martesë me Bardhin. Sara ka treguar se dasma është në planet e tyre si çift para se të vijë në jetë bebi, ndërsa për gjininë dëshiron që të jetë vajzë. “Është në planet e së ardhmes para lindjes së bebit. Këtë vit ia kemi lënë vëmendjen motrës së Bardhit, besoj se vitin tjetër mund të kemi diçka Ne fillim unë doja një djalë dhe Bardhi një vajzë, ndërsa tani unë dua një vajzë dhe Bardhi një djalë”, tregon Sara.

Read More