Author: REVISTA TREND

Stafi ynë i kualifikuar, kombinuar me teknologjinë e fjalës së fundit, ka si prioritet pacientin dhe jo vetëm Klinika San Luca, e pozicionuar në zemër të qytetit të Tiranës, ju ofron një gamë të gjerë shërbimesh mjekësore klinike dhe kirurgjikale. Klinika jonë ka në përbërje të saj dy departamente. Departamenti klinik ofron një gamë të gjerë shërbimesh me profesionistët më të mirë të shëndetit, ku përfshihen: – Gjinekologji, Obstetrike,Imazheri ekografike, Hematologji, Endokrinologji, Fibrogastroskopi, Kolonoskopi, Gastrohepatologji, Kirurgji abdominale, Kirurgji vaskulare Departamenti ynë i mjekësisë estetike ofron mbi  70 shërbime me teknologjinë e fundit laser nga duart e mjekëve të trajnuar dhe…

Read More

Nga ferma në tryezë … Fustanella Farm ofron një balancë të përsosur të bukurisë natyrore, intrigave historike dhe kuzhinës së këndshme vetëm 20 minuta nga qendra e Tiranës. Afërsia e fermës me Kalanë e Petrelës dhe vende të tjera historike ofronte mundësi të shumta për eksplorim dhe zhytje në historinë lokale. Koncepti i restorantit nga ferma në tryezë është ekzekutuar me mjeshtëri, me përbërës të freskët sezonalë të përdorur për të krijuar pjata që kremtojnë shijet më të mira mesdhetare dhe ballkanike. Fustanella është një destinacion që duhet vizituar për këdo që vlerëson përbërësit e freskët të fermës dhe kuzhinën…

Read More

Eshtë një klinikë që ekziston në botë më shumë se 30 vjet dhe në Evropë është e para ajo e themeluar në Paris. Kemi klinika në Zvicër, Azi, ndërsa në Shqipëri/Tiranë është franchaise për më shumë se dy vjet. Në tregun tonë duam të arrijmë 3 deri në 5 perqind e njerëzve shqiptarë, gjithashtu presim edhe klientet që vijnë nga jashtë. Terapitë janë të njëjta si në Paris por çmimi është me lirë, gati deri në 40 -50 përqind. Pra meqënëse terapitë kushtojnë shumë në vende si: Itali, Zvicër, Francë, ne në Tiranë i sjellim më lirë, por sigurisht me…

Read More

Shijoni jetën e mirë në MÖVENPICK HOTELS & RESORTS INDULGJENCA E BËRË DREJTË Ne përgatisim kënaqësi të shijshme, vetëm sipas dëshirës tuaj, nga shijet e reja befasuese dhe kafshata ushqyese deri te një menu shërbimesh për të ëmbëlsuar qëndrimin tuaj. Por t’i shërbesh jetës së mirë do të thotë të ushqesh mjedisin, njerëzit tanë dhe komunitetet lokale gjithashtu, sepse në Mövenpick, kënaqësia vjen plot kujdes nga ne, pakujdesi për ju. Ne besojmë se kënaqësia më e madhe është kthimi për të krijuar një të ardhme më të ndritshme, një qasje freskuese që e ka bërë Mövenpick një lider të qëndrueshmërisë.

Read More

Me pamje nga plazhi, Hotel Labiatan ofron strehim me 3 yje në Zogaj dhe përmban një kopsht, sallë pritjeje të përbashkët dhe tarracë. Ndër objektet e kësaj prone janë restoranti, shërbimi në dhomë dhe shërbimi i portierit, së bashku me WiFi falas. Guests mund të ketë një pije në bar. Në hotel dhomat janë të pajisura me ballkon. Në Hotel Labiatan, çdo dhomë përfshin ajer te kondicionuar dhe një TV me ekran të sheshtë. Mysafirët në akomodim mund të shijojnë një mëngjes italian. Aeroporti më i afërt është Aeroporti i Podgoricës, 70 km nga Hotel Labiatan.

Read More

Bëhuni gati për verën me gamën tonë të trajtimeve me Laser dhe Bukuri Më shumë trajtime dhe rezultate më të mira në The DermaCare Clinic Profesionet tona të trajnuara dhe me përvojë do t’ju ndihmojnë gjatë gjithë rrugës. Gjatë konsultës suaj do të analizohet lëkura juaj. Ne do të diskutojmë historinë tuaj mjekësore, qëllimet që dëshironi të arrini për lëkurën tuaj dhe së bashku me ju do të zhvillojmë një plan veprimi bazuar në nevojat tuaja të veçanta. Do të ruhet konfidencialiteti i rreptë. Duke ndjekur një sistem të kujdesit në shtëpi të përshkruar posaçërisht dhe trajtime në qendrën tonë,…

Read More

Shërbime obstetrike-gjinekologjike, kirurgji estetike dhe plastike, laborator. Ndodhet në Tiranë, Shqipëri. Kompania  po punon në aktivitetet e biznesit Mjekësi dhe Klinika Kujdesuni për shëndetin tua,bëni kontrollin e plotë mjekësor: Echo, paketa e analizave dhe konsulta me mjekun specialist, me një super mundësi në #Matrix. Në #MATRIX Dr. Fabio Fantozzi, mjeshtër i kirurgjisë estetike, me eksperiencë shumë vjeçare në këtë fushë, në Itali dhe Brazil. Shendeti juaj, prioriteti I tyre.

Read More

Me një vendndodhje buzë detit në Durrës, Hotel Edart ofron ambiente për sporte ujore. Vizitoret mund të gëzojnësi ne  bar dhe restorant. Pa pagesë “WiFi”  është në dispozicion dhe parkim falas private ofrohet poashtu. Dhomat me ajër të kondicionuar janë të pajisura me një TV kabllor me ekran të sheshtë dhe një minibar. E gjithë njësia përmban një ballkon. Banjo private të vijë me një dush. Për komoditetin tuaj, ju do të gjeni tualetin falas dhe një tharëse flokësh. Hotel i mrekullueshëm, staf i mrekullueshëm, super recepsionist, ushqim i freskët. Ju do të gjeni shezlong dielli dhe cadra në pronë.

Read More

Ne jemi shpërndarës të pajisjeve mjekësore/laboratorike, kompleteve, reagentëve dhe materialeve harxhuese. Ne punojmë në këto fusha: Hematologji, Biokimi, Imunologji, Mikrobiologji, etj. Furnizojmë me pajisje, komplete dhe reagentë jo vetëm shumë laboratorë privatë por edhe disa nga spitalet më të mëdhenj në vend prej disa vitesh. Ne ofrojmë një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh, nga materialet rutinë të konsumit dhe kimikatet deri te pajisjet e kompletuara laboratorike, duke përfshirë instrumente dhe pajisje bazë për laboratorë të ndryshëm. Ne ofrojmë gjithashtu mirëmbajtjen në bazë të kontratës dhe mbështetje on-line nga inxhinierë shërbimi të kualifikuar.

Read More

Pas nje eksperience 12 vjecare ne Itali (Milano) ne fushen e Fizioterapise dhe Ortoped, jemi ketu, me ju, ne ambientet e kryeqytetit te Shqiperise, Tirane. Me sherbime nga me te ndryshmet dhe me sjelljen e metodave me te reja fizioterapeutike. Diagnostikim i deambulacionit në dinamike. “Milano për Shqipërinë” është një iniciativë  e ideuar nga një grup mjekesh  në Milano se bashku me MilanoMedical. Kjo qender synon të jetë një mbështetje shtesë për popullaten në këto momente të vështira e të jetë një komplement i punës së palodhur të kolegëve në Shqipëri duke ofruar asistencen dhe përvojën e vazhdueshme milanese.

Read More