Author: REVISTA TREND

Shoqata e Aktorëve të Ekranit me qendër në Los Anxhelos ka hyrë zyrtarisht në grevë, duke shënuar fillimin e mbylljes më të madhe që Hollywood-i ka parë 40 vjet. Sindikata shpreson të detyrojë gjigantët e transmetimit të bien dakord me kërkesat për çështje që përfshijnë një ndarje më të drejtë të fitimeve dhe kushte më të mira pune. Greva do të thotë se 160,000 interpretues do t’i bashkohen linjës së tyre, duke iu bashkuar një greve të veçantë të shkrimtarëve. Aktorët po kërkojnë paga dhe kushte më të mira pune nga shërbimet e transmetimit, si dhe një zotim se inteligjenca…

Read More

Këngëtari Zayn Malik dhe ish-anëtar i One Direction u shfaq në podcastin video “Call Her Daddy”, ku ai foli për gjithçka, nga të qenit anëtar i grupit jashtëzakonisht të suksesshëm të djemve deri te bashkë-prindërimi me modelen Gigi Hadid. Intervista, e para e tij në gati gjashtë vjet, u krye në shtëpinë e Alex Cooper në Pensilvani. Duke u bërë super i famshëm, së bashku me miqtë e tij Harry Styles, Niall Horan, Liam Payne dhe Louis Tomlinson si pjesë e One Direction, nuk e ndihmoi ankthin e tij. Ai ishte i pari që u largua nga grupi në 2015…

Read More

Në ditën e ditëlindjes së vogëlushes së tyre Ajka, Xhensila dhe Besi kanë vendosur ta festojnë nëpërmjet një video të ëmbël në të cilën shfaqet panorama e familjes së tyrë të lumtur. Bashkë me videon Xhensila shkruan dhe një urim të ndjerë për vajzën e saj. “Masa e gjithçkaje je o Ajka jonë. 5 vite Dritë qiellore në sytë tanë…” Mirëpo, surpriza më e bukur për Ajkën dhe të gjithë ndjekësit ishte një moment shumë i shkurtër i video-s së plotë ku shfaqet Besi dhe vogëlushja teksa i puthin barkun Xhensilës duke i konfirmuar kështu zërat se bukuroshja është sërish…

Read More

Së fundmi mamasë së Beyonce-s, Tina Knowles, i është grabitur shtëpia në Los Angeles. Hajdutët dyshohet se morën më shumë se 1 milion dollarë dhe bizhuteri të vjedhura nga kasaforta në shtëpinë e saj. TMZ raportoi se hyrja në shtëpinë e saj u zbulua të mërkurën në mëngjes kur dikush nga ekipi i Knowles u ndal pranë shtëpisë dhe vuri re se kasaforta ishte zhdukur. Tina ishte jashtë qytetit kur ndodhi vjedhja. Tani, zyrtarët konfirmuan për Entertainment Tonight, të dielën, më 9 korrik 2023, se ata morën atë raport vjedhjeje për incidentin për të cilin ata kanë një hetim në…

Read More

Një takim i rastësishëm mes Britney Spears dhe Victor Webanyama në një kazino në Las Vegas të mërkurën, më 5 korrik përfundoi në një mënyrë episodike. TMZ raportoi se roja personal i basketbollistit të San Antonio Spurs reagoi ashpër kur ylli i popit shkoi t’i kërkonte 19-vjeçarit francez që të bënin një foto së bashku. Ngjarja ndodhi kur Spears ishte në një restorant hoteli me bashkëshortin e saj, Sam Asghari, dhe dy miq të tjerë. Kur kanë vendosur të hyjnë në një kazino, këngëtarja është vënë re nga fansat e saj, të cilët më pas e kanë rrethuar. Por ajo,…

Read More

Elton John u tha miliona fansave se do të mbeten në “mendjen, zemrën dhe shpirtin e tij”, duke përfunduar turneun e tij të lamtumirës maratonë në Stokholm me një nga hitet e tij më të mëdha – Goodbye Yellow Brick Road. 76-vjeçari ka fituar pesë çmime Grammy në një karrierë spektakolare që përfshin 50 vjet dhe afro 4600 performanca në mbarë botën. Të shtunën mbrëma, Elton John i bëri një nderim emocional grupit dhe ekipit të tij aktual, disa prej të cilëve kanë qenë në turne me të për shumë vite. “Ata janë vërtet të pabesueshëm,” tha ai, “dhe ata…

Read More

Enca Haxhia dhe partneri i saj kanë zyrtarizuar lidhjen. Vetë këngëtarja prej disa muajsh ka zbuluar përmes disa postimeve në rrjetet sociale, se është në lidhje me një person me shtetësi të huaj. Pak ditë më parë ajo postoi një foto në det së bashku me partnerin, ndërsa shkruante: “Kam rënë në dashuri me shokun tim të ngushtë”. Dhe që prej këtij postimi këngëtarja ka qenë aktive në Instagram, duke ndarë foto dhe video me të, por që nuk e kishte zbuluar asnjëherë më parë portretin e plotë të tij. Ndërkohë ditën e djeshme, ka qenë vetë i dashuri i…

Read More

Edhe pse loja mbaroi dhe gjithçka e thënë brenda shtëpisë së madhe duket të mbetej aty, duket se gjërat nuk janë ashtu. Luiz Ejlli nuk ka harruar të hakmerret për debatet dhe përplasjet e ndodhura brenda asaj shtëpie. Në një koncert nga Shkodra, Luizi rikujtoi faktin se Dea Michel e kishte etiketuar si provincial. Kështu Luizi iu përgjigj sot publikisht teksa në kor kënduan vargjet “kush na ka inatin iu q*** nona”. “Tha se Shkodra është provincë. Ajo kishte zakon dhe ça vinin kshu djemsh u hypte e zbriste, për me kalu. Dhe unë i kam thënë kur jam brenda…

Read More

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, së bashku me partnerin e saj të ri Romain Gavras, janë duke shijuar këto ditë të nxehta korriku në plazhin e Sifnos, Greqi. Ylli i muzikës Pop ka shpërndarë disa foto, ku shfaqet bashkë me të dashurin, regjisor i njohur francez. Në njërën prej fotove, këngëtarja është shfaqur mbi një mjet lundrues sërfi dhe në disa foto të tjera, nxjerr në pah linjat trupore me bikini, përmes të cilave ka treguar se po shijon jetën në ishull. Gjatë pushimeve atje, Dua dhe Gavras kanë shëtirur nëpër rrugicat piktoreske të Sifnos. Kujtojmë se pak…

Read More

Loredana është në një lidhje dashurie me futbollistin e Borussia Dortmund Karim Adeyemi. Ka qenë vetë këngëtarja e cila ka konfirmuar lidhjen me sportistin 21 vjeçar, e duke postuar disa foto ku shfaqen së bashku, hipur mbi motor. Mesa duket reperja ka hedhur pas krahëve lidhjen me Mozzik, me të cilin ka dhe një vajzë, Hanën. Më herët Loredana ndau disa foto nga udhëtimi i saj në Itali, ku në njërën prej tyre shfaqej duke u puthur në buzë me Adeyemi, me të cilin ka një diferencë prej 6 vitesh. Faleminderit Zot”, ka shkruar ajo krahas fotove që ka publikuar…

Read More